O NÁS

Školička U Zvířátek je naším snem, založili jsme ji pro naše vlastní děti.

Chtěli jsme poskytnout alternativu ke klasickým mateřským školkám

školičku rodinného typu založenou na respektujícím přístupu, s prvky Lesní a Waldorfské pedagogiky a zaměřením na vzdělávání pro udržitelný rozvoj.

Podporovat v dětech přirozenou touhu učit se a poskytovat vlídné, útulné prostředí pro jejich vzdělávání. Rozvíjet děti tempem, které odpovídá jejich nadání, pěstovat v nich láskyplný vztah k lidem a přírodě.

 Vytvořit rodinné prostředí, v němž se děti naučí starat nejen o své vlastní potřeby, ale zároveň získají povědomí o zodpovědnosti a aktivitách, které přispívají k fungování společenství jako celku.

 

 

Prostředí školičky

 Školička U Zvířátek se nachází v nově zrekonstruovaném rodinném domečku v klidném prostředí obce Jankovice, v krásném kraji podhůří Železných hor, vzdáleném 4 km od města Přelouč. Školička disponuje prostornou hernou, ve které se učíme, povídáme si, hrajeme si i odpočíváme. Dále jídelnou a kuchyňkou, kde společně stolujeme a tvoříme, šatnou a koupelnou. V interiérech i mezi hračkami převažují přírodní materiály. Součástí školičky jsou dvě oplocené zahrady. Jedna je vybavena pískovištěm, skluzavkou, trampolínou a dalšími hračkami vhodnými pro venkovní využití a zábavu. Dále tu máme také vlastní záhonky, kde si děti samy pěstují zeleninu, bylinky i okrasné květiny. Ve druhé oplocené zahradě pak bydlí důležitá část našeho "týmu"– zvířátka, o která se společně staráme.

 

Koncepce

Koncepce školičky vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání  MŠMT ČR s ohledem na individuální schopnosti a potřeby dítěte. Výchovně vzdělávací proces probíhá tzv. integrovaným učením hrou (učení vlastním prožitkem při hře) a začleňuje prvky Lesní a Waldorfské pedagogiky, čerpající veškeré poznatky a vědomosti z přírody.

Důraz klademe především na ekologickou výchovu, prevenci společensky nežádoucích jevů a základní morální hodnoty společnosti.

                                                                                                                                 

O co se snažíme?

 Žijeme ve velmi hektické době, obklopeni technickými vymoženostmi, často ve stresu a spěchu. Počítače a televize se často stávají věrným společníkem našich dětí, v mnoha případech i těch nejmenších. V naší školičce televizi nemáme - dokážeme se totiž zabavit i bez ní. Máme zato spoustu krásných knížek....

Rádi bychom, aby se školička U Zvířátek stala místem, kde se i rodiče mohou na chvíli zastavit a zapomenout na každodenní starosti.  

 

Snažíme se vzbudit v dětech zájem o venkovní aktivity, ukázat jim, že kontakt s hebkou srstí živých zvířat či procházka lesem je mnohem krásnější než virtuální prostředí počítačových her

 Děti jsou vedeny přirozeným způsobem k poznávání života a světa kolem nás. Díky klidnému vesnickému prostředí, ve kterém se naše školička nachází, jsou v bezprostřední blízkosti přírody a v každodenním kontaktu se zvířátky. Společně tak přírodu poznáváme a učíme se, jak se k ní chovat. Děti se učí starat o domácí zvířátka, mají možnost samy si na zahrádce vypěstovat zeleninu a ovoce. Úrodu si pak za odměnu odnesou domů nebo ji používáme na přípravu svačinek.

Vedeme děti ke zdravému životnímu stylu, pohybu, zdravé výživě....

 

 

 

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.